HK AutoFinance Poprad - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

22.02.2012 Celý región

Góly: 9. R. Suchý (Koskinen, Strömberg) - 26. P. Bartoš (Zálešák, Michal Novák), 43. Mlynarovič (E. Piatak, Spilár), 60. S. Gron
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Jáchym (Poprad) na 10 min za napadnutie zozadu
rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Orolín
2206 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, D. Kramár, Malina - Strömberg, Koskinen, Kuľha - Michal Chovan, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - S. Takáč, Škovira, P. Svitana
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Spilar, Hvila, E. Piatak

Východniarske derby od začiatku spĺňalo kritériá šlágra kola. Oba tímy začali aktívne, šikovne kombinovali a vytvárali si nebezpečné príležitosti. Prvý úspech zaznamenali Popradčania, keď v presilovke rozleptali obranu hostí a Kuľha bez problémov napálil puk do prázdnej bránky. V prostrednej časti Košice pritlačili, Poprad však spočiatku vďaka pozornému Melicherčíkovi odolával. Tlak hostí vyvrcholil v 26. minúte keď po dlhom obliehaní popradskej bránky našiel Zálešák Bartoša, ktorý zblízka vyrovnal. S pribúdajúcimi minútami však kvalita hry upadala do priemeru a mužstvá okrem snahy toho veľa neponúkli. V úvode tretej časti Melicherčík zlikvidoval gólovú šancu Jenčíka. Krátky tlak dokázali Košičania premeniť na vedúci gól, keď Mlynarovič zúžitkoval presnú prihrávku Piataka. DOmácim sa naskytla vynikajúca šanca vyrovnať v strede tretiny, keď mali takmer 2-minútovú výhodu o dvoch hráčov. Ani počas nej však nedokázali nič prekvapivé vymyslieť a skóre sa nemenilo. Popradčanom nepomohla ani záverečná powwer-play, počas ktorej naopak Gron tretím gólom poistil víťazstvo hostí. Košice si víťazstvom upevnili prvú priečku extraligovej tabuľky.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"V úvodnej tretine sme boli aktívnejší, ale dali sme bohužiaľ len jeden gól. Ak by padol gól naviac, stretnutie by sa možno vyvíjalo ináč. Košice nás v druhej tretine zaskočili agresivitou a ťahali sme za kratší koniec. Ak chceme bodovať, musíme premeniť presilovú hru piatich na troch, ktorú sme mali v tretej tretine. O výsledku rozhodla táto nepremenená presilovka.\"
Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: \"V úvodnej časti nám nešla kombinácia. V druhej tretine sme zmenili taktiku hry, boli sme agresívnejší, dohrávali sme súboje a vyšlo nám to. Chlapcom musím poďakovať za výborný výkon.\"

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Sobota (Drgoň, Matejka), 15. Matejka (Michal Važan), 22. Matejka (Sobota), 48. Škoda (Výborný) - 43. Švarný (Lipiansky)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Galamboš 10 min za nešportové správanie - Skokan 5 + DKZ za údery
presilovky: 4:1
rozhodovali: Mikula - Gavalier, Smrek
1800 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Matejka, M. Výborný, Brcko, Škumát, Leško, Vartovník, Zukal - Michal Važan, Galamboš, Sobota - Fadrný, V. Škoda, Kriška - Miroslav Ižvolt, Zeliska, Macejka - Šišovský, Murček, J. Cíger
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, Štajnoch, Jerofejevs, L. Kozák, Luža, Trška - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Kukumberg, Bulík, M. Bartánus - M. Hudec, Preisinger, M. Bakoš - D. Skokan, Macho, D. Buc

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Góly: 11. Radulay (Káčer), 24. R. Tománek (Kropáč, Martin Bača), 53. Mašlonka (H. Ručkay, Vosátko) - 25. J. Gašparovič, 27. P. Fabuš (Pardavý, Melichárek), 36. M. Daňo (J. Gašparovič, Štindl), 38. Trefný (Fojtík, M. Filo)
Vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Hrnka (Nitra) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Müllner - Výleta, P. Šefčík
1563 divákov

Nitra: I. Fedor - Ďurák, Árvay, Vosátko, Martin Bača, Ordzovenský, Tůma, K. Grman, Gurčík - H. Ručkay, Hrnka, G. Saliji - Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, M. Segľa - Uhnák, Káčer, Radulay
Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, Trefný, E. Bednár, Gabriš, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, M. Filo, Fojtík

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 13. L. Jurík, 34. M. Vantroba (L. Jurík), 40. M. Vantroba (V. Baláž, Marek Slovák), 54. Otčenáš - 36. Pálffy (J. Hruška), 58. T. Višňovský (Lušňák)
Vylúčení: 6:7 na 2 min
rozhodovali: Lauff - Bogdaň, V. Smrek
857 divákov

Zvolen: Trenčan - Ťavoda, Jindra, Hraško, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha, Ťavoda, Jindra, L. Pokovič - Síleka, M. Jurík, Otčenáš - P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Méry, Fekiač, Martin Ďaloga
Skalica: Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Magušin, Gula - Pálffy, J. Hruška, R. Školiak - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, T. Mikúš, Šátek - Klejna, Holovič, R. Konečný

MsHK DOXXbet Žilina - HC\'05 Banská Bystrica 4:3 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Linet (T. Sýkora, Kubiš), 34. T. Sýkora (Linet), 43. T. Sýkora (Staňo, Kubiš), rozhodujúci sam. nájazd Devečka - 14. Kútny (L. Novák, Pulliainen), 15. Pulliainen (M. Kokavec, L. Novák), 28. Miroslav Hlinka
rozhodovali: J. Konc, D. Konc - M. Valach, Zvrškovec
1302 divákov

Žilina: M. Laco (29. Murín) - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, Kubiš
Banská Bystrica: Kostúr - Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa, Novajovský - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Jabrocký, Miroslav Hlinka, Kútny - L. Novák, Pulliainen, M. Kokavec - Zuzin, Heizer, T. Hričina

1. Košice 51 33 0 2 1 0 15 181:117 104
2. Skalica 51 30 1 0 2 1 17 191:148 95
3. Slovan 51 29 0 1 3 3 15 166:128 95
4. HK Poprad 51 27 2 1 4 1 16 174:136 92
5. Trenčín 51 21 2 3 1 2 22 133:131 76
6. Žilina 51 19 1 5 1 4 21 128:148 74
7. Zvolen 51 20 0 3 1 2 25 121:160 69